Новини

Сканування відбитків пальців

21 червня 2018

Сканування відбитків пальців

   Сканування відбитків пальців - це найпопулярніша біометрична технологія (використовується в більш ніж половині всіх біометричних систем безпеки). Ми зберігаємо все більше інформації на комп'ютерах і ділимося нею в Інтернеті все більш ризикованими способами. У більшості випадків наша банківська інформація та особисті дані захищаються лише кількома цифрами у наших паролях. Будь-хто може використовувати вашу кредитну або дебетову картку, щоб отримувати гроші від банкомату, якщо вони знають всього чотири цифри !

   Замки можна підібрати, сейфи можна розбити, і рано чи пізно можна вгадати паролі. Як же ми можемо захистити те, що ми цінуємо? Один із способів полягає в тому, щоб використовувати біометричні дані - відбитки пальців, сканування райдужної оболонки, сканування сітківки, сканування обличчя та іншу особисту інформацію, яку важко підробити. Ви можете побачити сканери відбитків пальців на усьому, від сучасних будинків до портативних комп'ютерів. Давайте детальніше розберемо, як вони працюють!

 Чому відбитки пальців унікальні?

    Відбитки пальців схожі на унікальні ключі, які ви носите скрізь. У теорії, ніхто інший не має тих же відбитків, що і ви. Відбитки пальців розвиваються за принципом випадкового процесу відповідно до коду у вашій ДНК. Якщо у вас немає ніяких  травм, ваші відбитки пальців залишаться незмінними протягом усього життя.

 Як працює біометрична система контролю доступу?

    Існує два окремі етапи, пов'язані з використанням подібної системи. Спочатку потрібно пройти процес, який називається "Реєстрація", де система збирає біометричні дані людей, яких вона повинна буде ідентифікувати. Під час реєстрації відбитки пальців кожної людини скануються, аналізуються, а потім зберігаються у закодованій формі в безпечній базі даних. Як правило, для зберігання особистих відбитків потрібно менше півтори секунди.

Після завершення реєстрації система готова до використання, і це вже другий етап, відомий як перевірка. Будь-хто, хто хоче отримати доступ, повинен покласти свій палець на сканер. Сканер здійснює сканування відбитку, порівнює його з відбитками в базі даних, що зберігаються під час реєстрації, і вирішує, чи має особа право доступу чи ні. Високоякісні системи відбитків пальців можуть перевіряти до 40 000 відбитків у секунду!

Як порівнюються відбитки пальців?

    Коли відбитки пальців використовуються для доступу до будівель чи комп'ютерних систем, необхідно скористатися більш складними методами: комп'ютер повинен швидко сканувати поверхню пальця, а потім перетворити відскановане в код, який він може порівняти із наявними у своїй базі даних . Як це відбувається?

   Існує два основних способи сканування пальців: оптичний і ємнісний.

   Оптичний сканер світить яскравим світлом на ваш відбиток пальців та приймає цифрову фотографію. Для створення цифрового зображення сканер використовує світлочутливий мікрочіп . Комп'ютер автоматично аналізує зображення, вибираючи лише відбиток пальця, а потім використовує складне програмне забезпечення для відповідності шаблону, щоб перетворити його в код.

   Ємнісний сканер, вимірює ваш палець об’ємно. Коли ваш палець спирається на поверхню, лінії на пальцях торкаються до поверхні, а порожнини між лініями стають помітними. Іншими словами, існують різні відстані між кожною лінією пальця та поверхнею нижче. Емністний сканер створює знімок вашого відбитка пальця, вимірюючи ці відстані.

    У майбутньому ці технології все частіше виникатимуть у Вас на шляху, вимагаючи підтвердження вашої ідентичності біометричною інформацією: або ваш відбиток пальця, або сканування сітківки в ока, або сканування обличчя. Деякі портативні комп'ютери та мобільні телефони тепер використовують сканування відбитків пальців, щоб зробити їх більш безпечними. Великі банки запровадили автентифікацію за відбитками пальців як частину процесу входу для своїх додатків для смартфонів. Незабаром ми будемо бачити сканери відбитків пальців у банкоматах, аеропортах, на чеках в продуктових магазинах, в електронних системах голосування.